Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Aşırı kıvırcık olan saçların düzleştirilmesini sağlayan brezilya fönü, uzmanlar tarafından uygulanan bir saç bakım işlemidir. Uzmanların elinde yaklaşık olarak 3 saat kadar süren bu işlem, kıvırcık saçların en az 3, en fazla 6 aya kadar düz bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Brezilya fönünde uygulanan çeşitli bakım yöntemleri ve saç botoksu, saçların yıpranmasını engellerken, yine de saçları zarar görmüş, yıpranmış olanlarda tavsiye edilmeyen bir uygulamadır. Ayrıca bu uygulamanın kesinlikle evde yapılmaması tavsiye edilmektedir.

Brezilya Fönünde Hangi Malzemeler Kullanılır?

Brezilya fönü diğer normal fönlere benzemediğinden ve uzun süre düzleşme sağladığında çeşitli malzemeler gerektirmektedir. Öncelikle saçın bakımı için keratinli şampuan ve keratin gerekirken, işlem esnasında ise ince tarak ve düzleştirici gerekmektedir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Öncelikle saçın kretinli şampuan ile yıkanması, sonrasında ise 5-10 dakika havluda bekletilmesi gerekir. Bu şekilde sıcak fön kullanılmadan kurutulmalıdır. Ardından saçları eşit parçalara bölerek keratinin sürülmesi ve ince bir tarakla iyice yayması gerekir. Saçlar boneyle toplayıp 20 dakika beklemeye alınmalıdır. Sonrasında çok sıcak olmamak şartıyla kurutulan saçlar saçın yapısına göre belirlenen 230 ya da 205 derecelik ısılarla düzleştirilir.

Bu gibi işlemlerin ardından kişinin 3 gün boyunca saçını düzleştirmesi gereklidir. Ayrıca bu süreçte saçların keratinli bakım ürünleri ile beslenmesi de faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir